Úvod » 2021-2022 » B

EVA B - Staré Páky A 7:3

publikováno 06.04.2022 (aktualizováno 08.04.2022)

Stačí jen změnit potah

V tomto duelu šlo oběma týmům čistě jen o lepší umístění ve středu tabulky - takže žádné velké nervy nebo stres, prostě jsme si přišli na pohodu zahrát pinec.

Laďa Hanák, jehož největší zbraní rozhodně nejsou nohy, ale spíše dlouhá a jistá ruka, hlavně z bekhendu, si své zápasy celkem rychle (mimo oficiální pořadí) odplácal a rozloučil se. Jeho hra je celkem předvídatelná. Žádné pekelné rotace, změny rytmu či jiné podivnosti. Prostě rovná hra, kdy si připraví pozici a trestá, především z bekhendu křížem, jakékoliv zvednutí. Protihra je taky jasná - nenalívat, hrát hlavně do forhendu - a pokud možno raději pestře než stereotypně. Kudla skvěle zvládl koncovky všech tří setů, Dyzny ještě musí na skalp takového hráče dozrát a já jsem na rozdíl od minula polevil v koncentraci na striktní dodržování taktiky. Čili Laďa odešel s mírnou spokojeností se dvěma zářezy a v očekávání, jak tento jeho vklad do společné pokladnice zúročí bratři Pavlišovi.

Olin vyšel opět naprázdno. I on má silnější bekhend a míra jeho herního rizika je možná o něco vyšší, než by bylo zdrávo. Měl pár světlých momentů v podobě hezkých zakončení, ale převažovaly u něj, spíše nezřídka, poměrně levné chyby. S každým z nás uhrál 25% procent hraných setů. Takže Kudlova splněná povinnost, můj očekávaný příspěvek a Dyznyho klíčový počin daly dohromady 3 body, které byly pro celkový úspěch jakýmsi základem(Y)..

To jeho bratr Drahoš, to je tvrdši oříšek. Jeho čopy jsou poněkud ostřejší a na zakončení čeká trpělivěji. Náš lídr ho zlomil až v dlouhém třetím setu. Pro Dyznyho platilo ohledně souboje s Drahošem totéž, co o souboji s Laďou - viz výše. Takže bylo na mně v posledním singlu, abych se pokusil o mírné překvapení a svým prvním skalpem tohoto zkušeného rutinéra udělal ze 4hry pro změnu spíše společenskou událost, kdy už je o vítězi rozhodnuto. Po prvním setu to vypadalo spíš na očekávaný scénář a rozhodující 4hru - jako ve všech pěti posledních utkáních. Pak jsem ale učinil radikální rozhodnutí - otočil jsem raketu a začal hrát s novým, dosud téměř nevyzkoušeným, červeným andro rasanter. Tento poměrně riskantní experiment se až nečekaně vyplatil. Najednou jsem si vzal mnohem větší díl iniciativy a po napínavém boji bylo o naší výhře rozhodnuto i bez deblu.

Dyzny kvůli nejistému stavu svých zad nevyužil šance do 4hry nastoupit a tak jsme opět potvrdili kvalitu a sehranost a soupeře nepustili ani do nějaké šance.