Úvod » 2015-2016 » B

EVA - Virtual Dream s.r.o. 2:8

publikováno 29.02.2016 (aktualizováno 19.03.2016)

Po nadějném úvodu tvrdý pád

Naše ambice byly hodně při zemi, rozdíl v kvalitě tu bezesporu je.

Úvodní dva zápasy byly jen takovou pokusnou sondou. Mlatu od Jirky Dobrovolného (ročník 1965, loni 55:5 v 7. lize, letos 42:3) jsem očekával a v tomto případě mi na velikosti nijak zvlášť nezáleželo. Po zápase na pivě mi soupeř říkal, že jsem vůbec neútočil. Měl pravdu, ale on mě prostě k ničemu nepustil. Potěšil Jiřina, který měl s Milanem Blaškovičem (1961, loni 14:45 v 7. lize, letos 7:38) majícím na jedné straně trávu minule nemalé problémy. Tentokrát ho docela s přehledem a bez většího odporu smázl. Čili výsledky zatím podle očekávání.

Pak nastoupil Tom proti Jarovi Mikulicovi (1974, loni 52:8 v 7. lize, letos 35:10). Vletěl na něho (řeč je samozřejmě o pinecu) jak nadržený samec. Jeho soupeř byl ze začátku odsouzen do role malýho Jaryna a dle vlastních slov lítal jak na kolotoči. A měl svatou pravdu - bylo to zatím to nejlepší, co jsem kdy od Tomáše viděl. Prostě velmi aktivní a pestrá hra s minimem chyb. První set jasný, bohužel druhá vyrovnaná sada nastarvovala obrat. Pak už náš hráč slevil ze své aktivity, částečně přistoupil na soupeřův styl a to mu zlomilo vaz. Pak si Jirka jako obvykle zase hezky zahrál s Dobrovolným, znovu podal více než důstojný výkon, i tentokrát dosáhl solidního výsledku, nicméně opět to na výhru nestačilo. Sice to bylo 1:3, nicméně za námi byly papírově těžké špíly a naopak před námi mnohem nadějnější.

Pak se mi podařil husarský kousek, kdy jsem si poradil s Mikulicou. Oproti minulému měření sil jsem si daleko líp poradil s jeho servisem a (částečně ovlivněn tím, jak hrál s Tomášem) se snažil semtam přitvrdit. Využil jsem toho, že mu můj styl moc nesedí a po dobrém výkonu si připsal letos zatím nejcennější skalp (Y). V tento moment to vypadlo docela nadějně i s pohledu celkového úspěchu, protože z následujích 5 zápasů jsme měli hned ve čtyřech velice slušné šance uspět.

O to horším zklamáním pak bylo to, co následovalo. Blaškovič, z něhož opadla pro něj prý typická nervozita z úvodníího duelu, dal bohužel Toma. Oproti minulému utkání ze Šámalky se s tou svojí trávou už sžil líp. Přestal otáčet raketu a těžil z toho, co mu jeho soupěř vrátil resp. občas spíš nevrátil. Jirka si proti Mikulicovi vzhledem k tomu, co jsem s tím udělal já, asi celkem věřil. Výsledek se však nedostavil. Řekl bych, že se sám vyházel. Tom proti Dobrovolnému dokonce vyhrál první set, ale ty další už byly jako podle šablony pro jeho výsledky toho dne.

Celkově to tím pádem už bylo v pytli, tak jsem si říkal, že aspoň sám sobě si udělám radost a vylepším si bilanci, k čemuž se můj poslední soupeř tak nějak trochu nabízel. Pro diváka to rozhodně žádná pastva pro oči nebyla. Úvodní set a první půlka druhého byly z mojí strany docela tragédie. Zkazil jsem několik na pohled velmi lehkých (přes fakt, že byly z jeho trávy) míčů a přestal si věřit. Přesto jsem jaksi (spíše díky soupeřovýcm chybám než svému umu) srovnal. Pak jsem možná podlehl pocitu, že to už nějak doklepu, ale po následujících dvou nezvládnutých koncovkách jsem svojí do té doby celkem dobrou náladu přetočil do zcela opačného rozpoložení 8o|

4hra potvrdila, že to, co bylo před několika měsíci, může být následně úplně jinak. Při stejném složení na obou stranách naši kluci dostali docela na frak.