Úvod » Turnaje

Vánoční turnaj ve stolním tenise v Bohunicích 2023

publikováno 01.01.2024

Tradiční vánoční turnaj ve stolním tenise v Bohunicích 2023.. Od Radima.

Vánoční turnaj ve stolním tenise Bohunice 28.12.2023

Tentokrát dorazil plný počet hráčů (32) a atmosféra byla super, jako vždy. Už se tam cítím jako doma, jsou tady převážně pohodoví lidi.

Moje skupina 3 byla hodně silná:

• Roman Šamšula (TJ Sokol Rebešovice B - Krajská soutěž II. třídy B ) 2:3 - pěkně se mi hrálo, Roman hrál na půl plynu a měl sendvič, což mi kupodivu nevadilo. Ale zabíjel tím moje namotané balóny. V posledním setu jsem se na konci vyházel, bylo to docela těsné.

• Pavel Ondruš 0:3 (Sokol Troubsko A - městská soutěž III.třídy sk.B) - rychlý, nedělal nic chyb, na rozdíl ode mě. Nestihl jsem najít zbraň

• Josef Musil 3:0 (Brest 5. liga)- povinné vítězství, i když jsem byl trochu nervózní, ale on dělal dost chyb a moc se nehýbal (víc než já)

V dolním pavouku:

• František Kročil 3:0 (Brest 5. liga) - docela mi to šlo, nedával jsem mu šanci hrát jeho hru

• Lukáš Navrátil 2:3 (nevím kde hraje) - mladý kluk, který se podobal D. Ovčarov, měl technickou hru a já neudržel taktiku jít dál od stolu a nechat to vyrotovat. Poslední set mi utekl

• Tomáš Doušek 3:1 (nevím kde hraje) - jen pinkal a vracel to, neuměl útočit. Kromě jednoho setu jsem držel svoji hru. Ale nebylo to úplně jednoduché

• Marek Hrůza 2:3 (Brest 1. liga, Orel Královo Pole) - mnohonásobný vítěz turnaje letos nepostoupil do horního pavouka díky jednomu setu (první tři hráči měli stejný počet bodů), má anťák na BH. Zpočátku si hrál a nechal mi dva sety, ale pak zabral a poslední set si pohlídal

• Svatoslav Kavalec 3:1 (nevím kde hraje) - borec co všechno hrál z FH topspinem. Taktika byla jasná, vše na BH a nenechat jo hrát jeho hru. což se mi nakonec povedlo, ale velmi těsně. Pěkná hra, asi kvůli pivu jsem dal dost prstů

Finálně 4 výhry a 4 prohry (pohužel ty hlavní rozřazovací) 7. místo ve spodním pavouku a celkově 24. z 32 hráčů.

Vyhrál to Jiří Vogel z Fenix A (mladý borec, má trávu a v Brestu I. ještě neprohrál a vypadá vážně a že to strašně žere), pak Marek Dlask (původně z Brna, teď pracuje jako obchdní advokát v Praze a hraje za AC Sparta Praha D Divize) - má krásnou topspinovou hru a je v pohodě, bere to vše s nadhledem, třetí byl mladý a divoký borec z Lískovce (SKST Nový Lískovec Brno A, Krajská soutěž II. třídy B).

Obecně bylo na turnaji hodně materiálu, nejvíc trávy, pak sendvič i anťák.

Zajímavým vrcholem večera byl souboj "materialistů", Herz s trávou proti Hrůzovi s anťákem :-)

Skupina

Horní pavouk