Úvod » Turnaje

Vánoční turnaj ve stolním tenise v Bohunicích 2022

publikováno 28.12.2022

Vánoční turnaj ve stolním tenise v Bohunicích 2022, konečně po dvou letech. Od Radima.

Kazdoroční turnaj v Bohunicích v orlovně (kromě posledních dvou ročníků, které oficiálně nebyly) se konečně uskutečnil a atmosféra skoro domácího turnaje mi zase dodala energii.

Při registraci tedy Vladimír Musil hlásil, že je málo lidí a nakonec přišlo 24 hráčů (obvykle chodí až 40). Sám měl roušku (aspoň na začátku), protože je prý nemocný a nechce to šířit, ale zase to chtěl konečně uspořádat, aby si ostatní zahráli. Což mu slouží ke cti. Bylo málo hráčů na dva pavouky, tak nechal jen horní a posledních 8 hráčů ze skupin si zahráli spodní skupinu style každý s každým.

Základní skupina:

• Krakovský Lubomír 3:0 (Orel Bohunice B II.liga Brest, skončil 22/24) - celkem pohodová výhra. Hodně vracel, uměl i zaútočit, ale naštěstí měl stále slabý pohyb
  • Kročil František 3:2 (Orel Bohunice C 4. liga Brest, skončil 19/24) - šlo mi to, hlavně bloky a topspiny, nečekal jsem zázraky, ale v posledním setu jsem mu ujel a udržel to. V Brestu jsem prohrál, ale tady jsem mu to vrátil :)
  • Kodrla Miroslav 2:3 (Ostrožská Nová Ves, RP 3.třídy - Uherské Hradiště, skončil 14/24) - těsná prohra 11:9 v posledním setu, hraje kraj za Ostrožskou novou Ves, nepříjemné podání po lajnách, nízká a rychlá hra, zapotil jsem se a konec jsem si klasicky prohrál
  • Žaža Vladimír 1:3 (Orel Bohunice A I. liga Brest, skončil 10/24) hrál jsem asi nejlíp v životě, prohrál jsem v koncovkách, dal jsem mu zabrat, měl silné topspiny a podání. Ale byl k poražení (kdybych hrál na 200 % :-)

V horním pavouku:

• Skurka Juraj 3:2 (Orel Bohunice A I. liga Brest, skončil 15/24) až teď jsem hrál nejlíp v životě :-) hodně jsem mu blokoval bh topspiny a sám útočil, dost mi vycházely bloky a kontratopspiny. Taky měl problém s mým podáním. V posledním setu jsem mu odskočil za stavu 6:6 a vyhrál 11:7
  • Metelka Jan 2:3 (SKST Nový Lískovec B, městský přebor, skončil 2/24) - mladej borec, který se s tím nemaže a má bombový topspin. Běhavý a technický. Musel jsem na něj hrát jen podání se spodní rotací, jinak hned přecházel do útoku. Ale dokázal jsem to občas vracet a dost mi vycházel BH, kterým jsem dával hodně bodů. Hrál jsem podobně jako se Skurkou, ale konec mi tentokrát ujel.
  • Tomáš Meluzín 1:3 (Sokol Kuřim A, Okresní přebor 1. třídy, skončil 7/24) už jsem měl pivo, tak jsem se nemohl dostat do hry a neřešil to tak, měl rychlá podání a bleskově vše vracel. Bylo to rychlé :)
  • Zase Žaža 0:3 tentokrát už jsem nestíhal, únava a dvě piva :) Už jsem si svoje splnil.
  • Poslední zápas nebyl, soupeř Novotný už odešel

Celkově 11. z 24. Šlo mi vše, hlavně BH a podání. Parádně jsem si zahrál a pokecal. Zatím nejlepší umístění za všech 7 ročníků, kterých jsem se účastnil. Porazit borce co hraje první ligu Brestu a u dalších dvou nebýt daleko k výhře je docela úspěch. Teď jen tak pokračovat v Brestu.

Moje skupina

Horní pavouk