Úvod » 2022-2023 » B

9.kolo Staré páky A - EVA B 2:8

publikováno 11.12.2022

Mission objective - completed

5.12.2142 - kolonizační mezihvězdná loď Skynet Vessel 1 na cestě k Tau Ceti e.
Posádka 45 lidí. Náklad 20000 lidí v dlouhodobé hibernaci.
Člen posádky č.42 byl právě probuzen z hibernace a střídá člena č.41 na pravidelnou směnu.
Práce posádky je čistě kontrolní a monitorovací, vše řídí poslední generace palubní AI - Starnet Hall 9000.

Č.42 právě vylezlo ze sprchy a dorazilo s obědem v podobě misky s drožďovou kaší do řídícího centra.
Č.42: "Halle, jak to vypadá?"
Na obrazovce se objeví panorama hvězdného prostoru.
Hall: "Všude je tma a hvězdy, č.42."
Č.42: "Nech si ty fóry! Status!"
Hall: "Všichni členové posádky i nákladu stabilní. Jeden člen v aktivní službě. Rychlost 0.6c konstantní. 14 roků za námi, 6 zbývá. Všechny systémy bez problémů. Je to tvoje pátá služba, č.42. Očekávám další nudnou směnu."
Č.42: "Bezva! Po ničem jiným netoužím!"
Č.42 během oběda projel pár statistik a údajů na obrazovce a začal přemýšlet, co s tunou volného času, který má před sebou.
Velmi rychle dospěl ke stejnému závěru jako při předcházejících směnách - pinec! Nebylo co řešit.
Tento masivně oblíbený sport, který krátce po probuzení Skynetu, kdy v podstatě zapříčil záchranu a rychlý pokrok lidské rasy, velmi záhy vytlačil fotbal a další oblíbené sporty.
Ani o sto let později lidé nezapomněli na jeho úlohu a i mezihvězdná loď byla vybavena tréninkovým stolem s robotem a ve skladišti bylo naloženo několik stolů plus komplet vybavení, aby v nové kolonii mohli zřídit pinecovou hernu.
Č.42: "Halle, vyhledej mi záznamy a výsledky dalšího ročníku BRESTu pro tým EVA B. Posledně jsme tuším skončili s  ročníkem 2021/2022?"
Hall: "Přesně tak, č.42! Na řadě je 2022/2023. Budeš chtít nachystat i obrazovou rekonstrukci zápasů?"
Č.42 chvíli pročítal výsledky, uznale pokyvoval hlavou, či jí zamračeně kroutil a nakonec požádal jen o video k zápasu "Staré páky A - EVA B", kde jasný výsledek sliboval hezkou hru ze strany EVA B. Byl totiž jejich velkým fanouškem.
Začal pozorně sledovat výkony svých hrdinů a postupně byl čím dál víc u vytržení.
Č.42: "Jak to ten Hanák může hrát v takovým úhlu!?" ... "Hezky, Kudláá! To je ta krása lidkýho těla!" ... "Poď vole Jiřino! Ježiš, to je móka, ale neva!" ... "Pěkně Milááán! Sejmul Drahoše." ... "Ty vole, to jsou démoni!" ... "Jak, kurva nehraju čtyřhru! To jsou másla! No co už, stejně je už rozhodnuto ... Ty bláho, to sfoukli za hodinu! Holt tři stoly ..."
Č.42 se labužnicky zaklonil na židli a se zavřenýma očima si vychutnával opojný pocit vítězství. Alespoň zprostředkovaně.
Č.42: "Halle, připrav tělocvičnu. Nahraj robotovi hráčský profil 'Hanák', to musím prubnout."
Hall: "Beze všeho, č.42. Jen prosím kroť svoje emoce a nic nenič. Náhradních příček už máme málo."
Č.42: "Nepičuj! To bylo jen jednou proti 'Šafářovi', teď už jsem jinde."
Č.42 téměř s nábožnou úctou vytáhl svoji raketu z vakuového obalu a odebral se trénovat.
Ostatně stejně jako jeho vzory před 120 lety, když měli za sebou první půlku sezóny a před sebou zimní pauzu.

zapis_20221208.log