Úvod » 2018-2019 » B

18.kolo Orel Židenice - EVA B 0:10

publikováno 05.04.2019

Krása lidskýho těla

Dohrávka odloženého zápasu s Židenicemi se konala u nich - v Juliánově v tamním Sokole, který byl 20. Srpna 1910 založen v souladu s programem Sokola: soulad tělesných a duševních sil spolu s výchovou k demokracii a lidskému bratrství.

V roce 1911 byl počet členů 38. První veřejné cvičení se konalo 2.července 1911 na louce pana Martina Sedáčka ze Žabovřesk.
Až v roce 1930 se stavební družstvo rozhodlo postavit Sokolovnu. Byla vypsána soutěž na stavbu podle plánů schválených župou.
Nejvhodnější nabídka byla od zednického mistra Jarolíma Hanuše, kterému byla stavba za 223.811,80Kč zadaná.
17.června 1931 proběhlo Okrskové veřejné cvičení župy Jana Máchala v Jundrově při příležitosti otevření nové tělocvičny.
Odér cvičenců od té doby zřejmě již nikdy nevyprchal, takže 4.dubna 2019 jsme se sešli v důvěrně známé atmosféře, která panuje snad ve všech starých sokolovnách.

Já tam byl tentokrát první a po chvíli bloudění v prostorách Sokola jsem se uhnízdil v jedné z mnoha malých šaten odkud mě vyšťáral až příchozí Hampl s Kudlou v závěsu a vykázal nás do šatny číslo 4 v předsálí. Tedy co nejdál.
Jestli to byla taktika a chtěl nás unavit, tak to nemělo valného účinku, protože zvolili stejnou taktiku jako posledně, tudíž hrát ve dvou. Soupeř asi chvíli živil naději, že budem taky jen ve dvou, když jsme se rozpinkávali jen s Kudlou, ale po několika minutách byli zklamáni.
Ve dveřích se zjevil El Capitan. Chlap jak hora, vlasů na tři paruky, a hned se jal hbitě rozpinkávat s heslem, že se dneska bude hrozně hýbat. No a víceméně to dodržel, oba jeho špíly sice došly až do pátých setů, ale oba byly pro El Capitana vítězné.
K tomu jsme s Kudlou přihodili naše tak nějak očekávaně hladké výhry a bylo vymalováno.

Soupeři nekladli odpor ani ve čtyřhře, takže hladké a pohodlné vítězství 10:0.
I při vší úctě je tento soupeř jasným kandidátem na sestup. V boji o postup nás čekají náročnější špíly. Především Ořešín s mým oblíbeným anťákem pana Dresslera.