Úvod » 2018-2019 » B

10. kolo Bosonohy D - EVA B 3:7

publikováno 04.12.2018

Za devatero horami

Nic zlého netušící a poctivě pracující švarný chasník Petr poctivě pracuje pro svého bohatého pána, když tu zničhonic mu zvoní telefon. Jaké to překvapení, že jeho bratři ve zbrani jsou v nouzi a potřebují pomoci. Právě totiž začala bitva s nepřítelem z Bosonoh, na jehož bitevní pole se má přece dostavit až zítra.
Nebo ne?
No nic, bleskurychle si obléká zimník, přes rameno přehodí svůj chlebník a pádí z Lískovce směr Bosonohy. Žádná drožka ani povoz v dohledu. Vzal tedy nohy na ramena a ač se v této gymnastiké pozici běhá velmi těžko, po patnácti minutách přibíhá na pokraji sil do Bosonožské tělocvičny. Právě zavčas. El General právě dohrává pátý set poslední dvouhry a pokud by nestihl dorazit do konce setu, byly by jeho zápasy kontumovány(tak zněla průběžná dohoda se soupeři. Těm samozřejmě díky a respekt! Napadá mě pár soupeřů, kteří by asi takto nepočkali (h5) ).
To by pak asi znamenalo nečekanou kapitulaci celého týmu.

Mezitím, během Kudlovy eskapády, se stalo následující. Já jsem zažil menší šok a klinickou smrt v prvním zápase s Opatřilem(jejich číslo 2 s necelými 40%), kterého jsem doteď vždy hravě porazil. No nejenom, že mi to moc nešlo, ale on se potvora i zlepšil. Sejmul mě 3:1.
Stále ještě v šoku jsem pokračoval neslaným nemastným výkonem proti neznámému Bartoškovi(trojka, necelých 30%), kterého jsem udolal až v pátém setu. No a až na závěr jsem hrál s Kvasnicou(jednička, 60%), jehož styl mi nikdy neseděl. No a toho jsem dal 3:0 i když má anťák a furt brble. Fakt divnej den. Byl jsem pomalej, kazil BH a hlavně netrefoval míče. Pravda, to, že jsem si při rozpinku s Milanem skřípl zádo, tomu moc nepomohlo. Ale jak jsem byl rozhejbanej, tak se to odehrát dalo - a líp. Ale budiž, dva body OK.

El General(pro dnešek povýšen, bo si to zaslouží) bojoval co to šlo. Bylo to trochu nahoru dolu, ale prokázal, když už ne trpělivost, tak rozhodně pevnější nervy a ubojoval dva pětiseťáky. Tedy úplně stejně jako minule se Slatinou - 0:3, 3:2, 3:2.

No a teď přišel čas na Petrovo sólo. Jelikož neměl věci, tak nastoupil v riflích a polokošili a s půjčenou raketou(moji). Pro něj nezvyklé potahy mu to trochu komplikovaly. Hlavně BH.
Na rozehřátí, resp. na vydýchání začal s Bartoškem. Měl to s ním taky na pět setů a viz zápis - téměř úplně stejně jako já. Pak hned 3:1 sfoukl Kvasnicu, který už se pak dost vztekal. A plynule navázal s Opatřilem, s kterým to měl nejsnadší - 3:0.
Takže celkově to je 7:2 pro nás a Kudla odchází na relaxační cigárko.

Čtyřhru hraju já s Milanem. Celkem to vypadalo, že to dáme, bylo to celkem pod kontrolou. Ale soupeř zabral a my naopak začali víc kazit. A nakonec to v pěti setech projeli. Ještě, že už o nic nešlo.

Zápis hýr