Úvod » 2016-17 » B

Bosonohy D - EVA B 2:8

publikováno 21.09.2016

Pevnost po letech dobyta

Zapátral jsem v archivech a hledal, kolikrát nějaký EVA tým vyhrál v Bosonohách. Přes velké množství utkání jsem objevil jediný případ a sice tento 5 let starý duel, kde ovšem nikdo ze současného béčka nebyl přítomen. Ani tentokrát jsme si bůhvíjak nevěřili. Přece jen vždycky měli dostatek kvalitního materiálu a i jejich soupiska, kde se objevil mimo jiné i mladší ze Stloukalů Ondřej (ročník 1988), který měl za sebou zápasy vyšších lig, vyvolávala v nás spíš pokoru.

Jako obvykle byla jejich herna plná více či méně známých tváří, z nichž se vykystalizovala jejich sestava pro toto měření sil, kterou kromě výše zmíněného Stloukala tvořili staří známí František Dočekal (ročník 1958, loni 8:34) a svými průpovídkami během zápasů známý Roman Kvasnica (ročník 1963, loni 25:32).

Hrálo se na 3 stolech a dost to tím pádem odsýpalo. K všeobecnému překvapení se to pro nás vyvíjelo až nečekaně hladce a příznivě. Stloukal měl kromě předchozí dle vlastních 1,5 roku trvající herní pauzy i jakýsi zdravotní hendikep, díky němuž se moc nehýbal. Působil tak trochu apaticky a dohromady proti nám uhrál jen jediný set, konkrétně třetí na Tomáše.

Stejnou bilanci měl i Dočekal. Svůj jediný set získal na mě a bylo to souhrou těchto okolností - měl jsem problém s jeho servisem, nějaká prasata, polevil jsem v koncentaci a trochu ho podvědomě podcenil. Jinak dělal spoustu chyb a body tak snadno naskakovaly.

Jediný, kdo vzdoroval, byl levoruký Kvasnica, který byl jako jediný vyzbrojen i pivem (B) - těžko říct, co a kolik požil předtím. Na bekhendu měl anťák, což hlavně Jiřinovi dělalo nemalé potíže. Ten to také už ve druhém setu tak nějak znechuceně zabalil a ani Tom navěděl, co na něj hrát. Já jsem si s ním jediný poradil (Y), i když ten třetí set byl hodně dlouhý. Přišlo mi, že jeho dřív velice jisté útoky z forhendu měly poměrně vážné vady na kráse.

Asi nejnapínavější duel dne byl souboj kámen-nůžky-papír o to, kdo nastoupí k Tomášovi do 4hry :-). Byl to nakonec Jiřík a i tato závěrečná tečka byla v naší režii.

Celkově vzato, start do sezony je to pěkný, ale nijak bych výsledek nepřeceňoval. Bosonohy budou mít prý docela problém dávat dohromady sestavu a pokud se něco nezmění, tak toho letos moc nedokážou. Příště by měli následovat Koudelkovci a ti nás prověří mnohem důkladněji.