Výhra snadnější než napovídá výsledek

Soupeř dorazil pouze ve dvojici

• Robert Koudelka  (1971, loni nehrál, letos 14:19)
  • Vladimír Waidhoffer  (1981, loni 0:27 v 6. lize, 0:4)

Tím pádem bysme se museli hodně snažit, abysme je nedali. Byli jsme tam v plné sestavě včetně náhradníků, takže aby to bylo trochu zajímavější, zavřel jsem se na nějaké 3 minuty do klidu k baru, zapnul jsem v hlavě prediktivní kalkulačku a nanominoval to tak, abysme měli výhru pod kontrolou a zároveň si co nejvíc zahráli náhradníci. Vlastní ambice zahrát si jsem potlačil.

Hned na úvod došlo ke klíčovým zápasům - Jiřina si naprosto s přehledem poradil s Koudelkou a Dyzny bojoval se soupeřem zhruba stejné úrovně - Waidhofferem. Sice prohrával 0:1 a 1:2, ale nakonec ho přece jen udolal, čímž zaznamenal svoji první výhru v BRESTu (Y) Tím pádem jsme de facto vedli 5:0 a naše jednička se mohla začít věnout tréningu a zápasům nikoliv proti našim soupeřům ale proti spoluhráčům.

Pepa ani nenadchl ani nezklamal. Na Koudelku bohužel nestačil, nicméně povinnou výhru s Waidhofferem si přes problémy v úvodu připsal.

Dyznyho špíl proti Koudelkovi nic překvapivého nepřinesl. Mnohem zajímavější duel se čekal od našeho žolíka - Ladi. Těžko dostane větší šanci, než dostal s hráčem, který zatím v BRESTu vše projel. Pohříchu ji vůbec nevyužil. Nastoupil tak nějak bez sebevědomí a protože nedokázat splnit základní pingpongový předpoklad (udržet míč na stole), nevytěžil ani set.

Do 4hry jsem se nanomionoval s Ladičem a byl to hodně vyrovnaný duel. Bylo to celé o tom, kdo kdy na koho podával. Liché sety jsem podával na Waidhoffera, což znamenalo bod skoro po každém servisu, páč mi je nedokázal vracet. Ty sudé vyhrávali naopak soupeři. I pátý set byl v tomto duchu - točilo se za stavu 5:4 pro nás, což bylo před změnou servisu málo. Já jsem hrál tak nějak standard, Laďa hlavně v závěru nic moc , což v součtu přineslo těsnou prohru