Úvod » 2014-2015 » B

EVA B - Orel Královo Pole C 2:8

publikováno 14.12.2014

Ne zrovna slavné zakončení poloviny sezony

V přímém souboji o šesté místo jsme tak nějak čekali vyrovnanou bitvu, která se bude pravděpodobně rozhodovat až v závěru. Bohužel hned první 3 špíly pohnuly misku vah jednoznačně na stranu našich soupeřů. Jirka se dobrovolně hned na úvod postavil jejich jedničce Loučkovi  (1964, loni 42:18, letos 9:6). V na pohled pěkném zápase nedotáhl nadějné vedení 2:1. Pepa proti Martě Ilievové (1980, loni 21:12, letos 8:7) po první těsně vyhraném setu pohříchu stejně těsně prohrál ten druhý a pak už nestačil. Nejvíce frustrující byl však můj duel. Opět nedotažená koncovka - tentokrát z téměř vyhraného stavu 2:1 a 10:8 proti Němcovi (1968, loni 9:18, letos 3:11), se kterým jsem doposud ještě neprohrál. Stav 0:3 vypadal hodně málo nadějně :-(

V dalším průběhu držel naši čest jen Jiřík. Poradil si jak s Martou, tak až nad očekávání hladce s daleko za stolem hrajícím Němcem, s nímž dosud vždy prohrál.

My dva s Pepou jsme vyšli naprázdno. Já jsem měl aspoň světlé momenty přetavené do 2 uhraných setů. S Loučkou bych to ještě považoval za přijatelné, zato proti Martě jsem si skoro celý zápas jen nadával - a dlužno dodat, že bylo za co (N). Nechal jsem si diktovat hru a většinou buď jen čekal, kdy mě svojí levačkou po mé nalívce zamázne nebo jsem jí nějakou zbytečnou chybou věnoval bod. Přitom nepředvádělá žádné velké věci a při mém standardním výkonu by to bylo stačilo minimálně na vyrovnaný mač. K Pepovi není moc co dodat - výsledky mluví monotónní a krutou řečí složenou z údajů -6 a -7, což je zvláště proti Němcovi docela slabota.

Do 4hry se mi díky znechucení z předchozích výkonů i výsledků ani nechtělo nastupoval a nechal jsem Pepu - byť bylo jasné, že ani on nemá ten den nakročeno k nějakým úspěchům. Ani jsem z toho zápasu, který stejně o ničem nerozhodoval, moc neviděl a soudě podle výsledku jsem ani o moc nepřišel.

I přes neslané nemastné zakončení můžeme být s první polovinou sotěže spokojeni. 3 výhry je určitě víc, než jsme čekali a pokud to po novém roce úplně nezmastíme, tak bysme se měli minimálně s přehledem v šestce udržet.