Úvod » 2014-2015 » B

Akademie - EVA B 9:1

publikováno 25.09.2014

Tvrdý návrat do šestky

Proti soupeři, který spadl z pětky s rozhodně ne zcela marnou bilancí, jsme neměli bůhvíjaká očekávání. Byť s nima naše áčko hrálo loni celkem úspěšně, přece jen jejich specifické domácí prostředí a Jiřinových 15 alkoholů  (B)(B)(B) večer předtím naše šance poněkud redukovalo. Na druhou stranu předem poražení jsme tam rozhodně nejeli.

Určitě se nejednalo a nějaké nepříjemné týpky, ale že by borci zrovna překypovali úsměvy, tak to rozhodně ne. Koneckonců nejsou to žádní populističtí politici ani vlezlí neupřimní obchodníci nýbrž věcní akademici, že....^o)

Moc zajímavého se o jednotlivých zápasech psát asi nedá. Nesly se tak nějak v podobném duchu a měly většinou tyto atributy:

• hru většinou diktoval soupeř
  • nenašli jsme žádné výrazné slabiny na jejich straně a naopak žádnou účinnou zbraň na straně naší (např. žádné rotace na ně neplatily) :-(
  • když už jim trochu teklo do bot, tak zabrali

Pavel Šoba (narozen 1973, loni v pětce bilance 15:21) těžil hlavně ze svého nepříliš stylového ale zato účinného forhendu

Petr Macháček (1953, 24:30) to byl vyloženě střelec, byť to nebyl takový extrém, jako když jsem ho viděl minulou sezónu v Hravém baru, kde snad vůbec nehrál žádné výměny. Tentokrát pálil "pouze" z čehokoliv, co bylo jiné než nízké a zároveň čopované.

Milan Dressler (1940, 21:33) hrál skoro vše z bekhendu, forhend použival jen když musel nebo jako zakončení dobře připraveného útoku.

Nejblíže k úspěchu ve dvouhře byl Pepa proti Macháčkovi. Po prvním prohraném setu se chytl, jaksi přiměl Macháčka, aby o poznání míň střílel, a otočil na 2:1. Nicméně dotáhnout to nedokázal.

Jediný a vzhledem k průběhu singlů poměrně překvapivý čestný bod jsme dali s Jiříkem ve čtyřhře. Uspěli jsme díky tomu, že jsme drželi balon na stole a dokázali je občas rozpohybovat a přimět tak k vynuceným i nevynuceným chybám.